Difference between revisions of "Compatibility: Motherboard/Chassis (X9 DP)"
| Line 38: | Line 38: | ||
| colspan="5"|'''EATX & Enhanced EATX''' | | colspan="5"|'''EATX & Enhanced EATX''' | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DR3-F<br/>X9DRi-F | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DR3-F/X9DRi-F|X9DR3-F<br/>X9DRi-F]] |
| | | | ||
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
| Line 52: | Line 52: | ||
<span style="color:red;">SNK-P0048PS</span></span> | <span style="color:red;">SNK-P0048PS</span></span> | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DR3-LN4F+<br/>X9DRi-LN4F+ | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DR3-LN4F+/X9DRi-LN4F+|X9DR3-LN4F+<br/>X9DRi-LN4F+]] |
| | | | ||
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
| Line 66: | Line 66: | ||
<span style="color:red;">SNK-P0048PS</span></span> | <span style="color:red;">SNK-P0048PS</span></span> | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DR7-LN4F<br/>X9DRE-LN4F | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DR7-LN4F/X9DRE-LN4F|X9DR7-LN4F<br/>X9DRE-LN4F]] |
| | | | ||
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
| Line 80: | Line 80: | ||
| colspan="5"|'''WIO''' | | colspan="5"|'''WIO''' | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRW-3F<br/>X9DRW-iF | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRW-3F/X9DRW-iF|X9DRW-3F<br/>X9DRW-iF]] |
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
<span style="color:black;">SC815TQ-600WB<br/>SC815TQ-R700WB<br/>SC113TQ-600WB<br/>SC113TQ-R700WB<br/>SC116TQ-R700WB<br/></span> | <span style="color:black;">SC815TQ-600WB<br/>SC815TQ-R700WB<br/>SC113TQ-600WB<br/>SC113TQ-R700WB<br/>SC116TQ-R700WB<br/></span> | ||
| Line 90: | Line 90: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRW-3LN4F+<br/>X9DRW-3TF+ | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRW-3LN4F+/X9DRW-3TF+|X9DRW-3LN4F+<br/>X9DRW-3TF+]] |
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
<span style="color:black;">SC119TQ-R700WB<br/>SC819TQ-R700WB<br/></span> | <span style="color:black;">SC119TQ-R700WB<br/>SC819TQ-R700WB<br/></span> | ||
| Line 102: | Line 102: | ||
| colspan="5"|'''Twin''' | | colspan="5"|'''Twin''' | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRT-F<br/>X9DRT-IBQF<br/>X9DRT-IBFF | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRT-F/X9DRT-IBQF/X9DRT-IBFF|X9DRT-F<br/>X9DRT-IBQF<br/>X9DRT-IBFF]] |
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
<span style="color:black;">SC808T-1K28B<br/>SC809T-1K28B<br/></span> | <span style="color:black;">SC808T-1K28B<br/>SC809T-1K28B<br/></span> | ||
Revision as of 20:38, 15 June 2012
X9 DP Motherboards
| Motherboard | 1U | 2U | 3U | 4U/Tower |
|---|---|---|---|---|
| Workstation | ||||
| X9DA7 X9DAi |
SC825TQ-R740LPB |
SC835TQ-R920B |
SC732D4F-903B | |
| ATX | ||||
| X9DRL-3F X9DRL-iF |
SC823TQ-R650B/635B |
SC833T-650B/635B |
SC842TQ-865B/665B | |
| EATX & Enhanced EATX | ||||
| X9DR3-F X9DRi-F |
SC825TQ-R740LPB |
SC835TQ-R920B |
SC745TQ-R940B | |
| X9DR3-LN4F+ X9DRi-LN4F+ |
SC825TQ-R740LPB |
SC835TQ-R920B |
SC745TQ-R920B | |
| X9DR7-LN4F X9DRE-LN4F |
SC825TQ-R740LPB |
SC835TQ-R920B |
SC846BA/E16/E26-R920B | |
| WIO | ||||
| X9DRW-3F X9DRW-iF |
SC815TQ-600WB |
SC825TQ-R740WB |
||
| X9DRW-3LN4F+ X9DRW-3TF+ |
SC119TQ-R700WB |
SC829TQ-R920WB |
||
| Twin | ||||
| X9DRT-F X9DRT-IBQF X9DRT-IBFF |
SC808T-1K28B |
|||
| X9DRT-HF X9DRT-HIBQF X9DRT-HIBFF |
SC217HD-R1K28B |
|||
| X9DRT-HF+ |
SC217HD-R1K28B |
|||
| High Slot Count | ||||
| X9DRH-7F X9DRH-7TF X9DRH-iF X9DRH-iTF |
SC825TQ-R740LPB |
SC835TQ-R920B |
SC847A/E16/E26-R1400B | |
| X9DRX+-F |
SC835XTQ-R982B |
SC747TQ-R1K28B/R1620B | ||
| GPU | ||||
| X9DRG-HF X9DRG-HTF |
SC118GQ-R1800B |
SC218G-R1800B |
||
| X9DRG-QF |
SC747TQ-R1620B | |||
| DataCentre | ||||
| X9DRD-7LN4F |
SC815TQ-600CB |
SC823TQ-650B/653B |
SC825TQ-R920B |
SC846BA/E16/E26-R920B |
| X9DRD-iF |
SC813T-441CB |
SC823TQ-650B/653B |
SC836TQ/E16/E26-R500B |
|
| X9DRD-EF | ||||