Difference between revisions of "Compatibility: Motherboard/Chassis (X9 DP)"
| Line 110: | Line 110: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRT-HF<br/>X9DRT-HIBQF<br/>X9DRT-HIBFF | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRT-HF/X9DRT-HIBQF/X9DRT-HIBFF|X9DRT-HF<br/>X9DRT-HIBQF<br/>X9DRT-HIBFF]] |
| | | | ||
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
| Line 120: | Line 120: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRT-HF+ | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRT-HF+|X9DRT-HF+]] |
| | | | ||
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
| Line 132: | Line 132: | ||
| colspan="5"|'''High Slot Count''' | | colspan="5"|'''High Slot Count''' | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRH-7F<br/>X9DRH-7TF<br/>X9DRH-iF<br/>X9DRH-iTF | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRH-7F/X9DRH-7TF/X9DRH-iF/X9DRH-iTF|X9DRH-7F<br/>X9DRH-7TF<br/>X9DRH-iF<br/>X9DRH-iTF]] |
| | | | ||
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
| Line 144: | Line 144: | ||
<span style="color:red;">SNK-P0048PS</span></span> | <span style="color:red;">SNK-P0048PS</span></span> | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRX+-F | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRX+-F|X9DRX+-F]] |
| | | | ||
| | | | ||
| Line 156: | Line 156: | ||
| colspan="5"|'''GPU''' | | colspan="5"|'''GPU''' | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRG-HF<br/>X9DRG-HTF | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRG-HF/X9DRH-HTF|X9DRG-HF<br/>X9DRG-HTF]] |
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
<span style="color:black;">SC118GQ-R1800B<br/></span> | <span style="color:black;">SC118GQ-R1800B<br/></span> | ||
| Line 166: | Line 166: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRG-QF | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRG-QF|X9DRG-QF]] |
| | | | ||
| | | | ||
| Line 176: | Line 176: | ||
| colspan="5"|'''DataCentre''' | | colspan="5"|'''DataCentre''' | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRD-7LN4F | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRD-7LN4F|X9DRD-7LN4F]] |
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
<span style="color:black;">SC815TQ-600CB<br/>SC815TQ-R700CB<br/>SC113TQ-600CB<br/>SC113TQ-R700CB<br/>SC116TQ-R700CB<br/></span> | <span style="color:black;">SC815TQ-600CB<br/>SC815TQ-R700CB<br/>SC113TQ-600CB<br/>SC113TQ-R700CB<br/>SC116TQ-R700CB<br/></span> | ||
| Line 190: | Line 190: | ||
<span style="color:red;">SNK-P0048PS</span></span> | <span style="color:red;">SNK-P0048PS</span></span> | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRD-iF | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRD-iF|X9DRD-iF]] |
|<span style="font-size: 50%;"> | |<span style="font-size: 50%;"> | ||
<span style="color:black;">SC813T-441CB<br/>SC815TQ-600CB<br/>SC113TQ-600CB<br/></span> | <span style="color:black;">SC813T-441CB<br/>SC815TQ-600CB<br/>SC113TQ-600CB<br/></span> | ||
| Line 202: | Line 202: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| − | |X9DRD-EF | + | |[[Motherboard:_Supermicro_X9DRD-EF|X9DRD-EF]] |
| | | | ||
| | | | ||
Revision as of 20:41, 15 June 2012
X9 DP Motherboards
| Motherboard | 1U | 2U | 3U | 4U/Tower |
|---|---|---|---|---|
| Workstation | ||||
| X9DA7 X9DAi |
SC825TQ-R740LPB |
SC835TQ-R920B |
SC732D4F-903B | |
| ATX | ||||
| X9DRL-3F X9DRL-iF |
SC823TQ-R650B/635B |
SC833T-650B/635B |
SC842TQ-865B/665B | |
| EATX & Enhanced EATX | ||||
| X9DR3-F X9DRi-F |
SC825TQ-R740LPB |
SC835TQ-R920B |
SC745TQ-R940B | |
| X9DR3-LN4F+ X9DRi-LN4F+ |
SC825TQ-R740LPB |
SC835TQ-R920B |
SC745TQ-R920B | |
| X9DR7-LN4F X9DRE-LN4F |
SC825TQ-R740LPB |
SC835TQ-R920B |
SC846BA/E16/E26-R920B | |
| WIO | ||||
| X9DRW-3F X9DRW-iF |
SC815TQ-600WB |
SC825TQ-R740WB |
||
| X9DRW-3LN4F+ X9DRW-3TF+ |
SC119TQ-R700WB |
SC829TQ-R920WB |
||
| Twin | ||||
| X9DRT-F X9DRT-IBQF X9DRT-IBFF |
SC808T-1K28B |
|||
| X9DRT-HF X9DRT-HIBQF X9DRT-HIBFF |
SC217HD-R1K28B |
|||
| X9DRT-HF+ |
SC217HD-R1K28B |
|||
| High Slot Count | ||||
| X9DRH-7F X9DRH-7TF X9DRH-iF X9DRH-iTF |
SC825TQ-R740LPB |
SC835TQ-R920B |
SC847A/E16/E26-R1400B | |
| X9DRX+-F |
SC835XTQ-R982B |
SC747TQ-R1K28B/R1620B | ||
| GPU | ||||
| X9DRG-HF X9DRG-HTF |
SC118GQ-R1800B |
SC218G-R1800B |
||
| X9DRG-QF |
SC747TQ-R1620B | |||
| DataCentre | ||||
| X9DRD-7LN4F |
SC815TQ-600CB |
SC823TQ-650B/653B |
SC825TQ-R920B |
SC846BA/E16/E26-R920B |
| X9DRD-iF |
SC813T-441CB |
SC823TQ-650B/653B |
SC836TQ/E16/E26-R500B |
|
| X9DRD-EF | ||||